Przejdź do treści

Warsztaty

„Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator”. 

Ralph Waldo Emerson

Kiedy zaczynaliśmy przygodę z tworzeniem warsztaty i zajęcia kreatywne dla dorosłych nie istniały. Większości uczyliśmy się sami korzystając z wszystkich dostępnych form: książki, Internet, spotkania z twórcami, ale głównie metodą prób i błędów. Efekt jest taki, że my tworzymy nasze produkty, ale z chęcią podzielimy się naszymi umiejętnościami.
Zajęcia kreatywne mogą być realizowane w każdej grupie wiekowej: dzieci, dorośli, seniorzy, nasze kilkuletnie doświadczenie w tym temacie pozwala zorganizować zajęcia tak, aby każdy uczestnik spędził miło i kreatywnie czas.
Cena warsztatów uzależniona jest od grupy, miejsca realizacji i każdorazowo musi być wyliczana z uwzględnieniem tematu warsztatów. Dlatego zainteresowanych prosimy o kontakt e-mail: kontakt@manufakturaleo.pl lub przez formularz kontaktowy Kontakt

Rękodzieło – pięknie w domu.

Do wyboru decupage, makrama, papieroplastyka. Przedmioty które powstają na warsztatach ozdobią dom uczestnika, będą także idealnym pomysłem na prezent. Nauczymy uczestników z jakich materiałów ogólnodostępnych można zrobić piękne rzeczy, gdzie można też kupić elementy, a przede wszystkim nauczymy krok po kroku tworzyć takie rzeczy jak na przykład: pudełka i inne przedmioty ozdabiane techniką decupage, ceramikę ręcznie malowaną, wianki i stroiki, zawieszki makramowe i łapacze, kwiaty papierowe i wiele wiele innych.

Biżuteria – dodatki z błyskiem.

Nic tak nie cieszy jak własnoręcznie wykonana biżuteria. Na takich warsztatach pokażę z jakich materiałów można stworzyć dodatki, gdzie je kupić lub jak zrobić. Jednak podstawową zaletą tych warsztatów jest biżuteria stworzona od podstaw z wykorzystaniem koralików, kamieni, makramy i wielu innych, którą uczestnik zabierze ze sobą tak jak i wiedzę.

Custom – pomaluj swoje ubrania i dodatki.

Wychodząc na przeciw wszelkim trendom związanym z zasadą: nie wyrzucaj – wykorzystaj, postanowiliśmy wprowadzić do oferty warsztaty custom. Na tych zajęciach pokażemy Wam jakie materiały można malować i jakimi produktami. Nauczymy Was przygotowywać powierzchnię do malowania, malować i zabezpieczać, aby wymalowane przedmioty cieszyła kolejne lata. Zatem zalegająca w szafie: torebka, kurtka jeansowa, ramoneska i wiele innych może otrzymać nowe życie.

Skóra – drobna galanteria

Te warsztaty pokażą, że tworzenie galanterii jest ciekawym zajęciem. Pokażemy podczas tych warsztatów, jak odróżnić rodzaje skór, jaka skóra nadaje się do tworzenia i jakie przedmioty mogą z niej powstać. Jak dbać o przedmioty skórzane, żeby długo zachowały swoje właściwości. Opowiemy o warsztacie kaletnika, stworzymy przedmioty z wykorzystaniem podstawowych narzędzi.