Przejdź do treści

Portfele Artystyczne

Portfele Artystyczne dla Odważnych

Portfele artystyczne dla odważnych powstały właśnie jako odpowiedź na częste zapytania wysyłane do nas o nietypowe i „pojechane” projekty.

Portfele łączą ze sobą klasyczne rozwiązania dotyczące miejsca w portfelu na karty, dokumenty, monety czy banknoty z nietuzinkowym malowaniem i zdobienie.

Portfel Blue Car Środek
Portfel Wodny Jeźdźca środek inna perspektywa
Portfel Dama w cętkach środek

Na okładce zawsze znajduje się motyw tłoczony ręcznie, który w połączeniu z malowaniem przy użyciu różnych technik takich jak: aerografia, malowanie pędzlami daje efekt niepowtarzalnego przedmiotu.

Portfel Blue Car przód
Portfel Dama w cętkach cala okładka
Portfel Wodny Jeźdźca cala okładka

W tych projektach nie ograniczamy się w żaden sposób. Bazą jest zawsze skóra naturalna garbowana roślinnie, ale też wykorzystujemy różnokolorowe nici do szycia ręcznego czy materiały do wykończenia kieszonek. Liczy się efekt końcowy – portfel ma być jedyny w swoim rodzaju, nietypowy, pojechany i nie do odtworzenia. Ten ostatni argument przyświeca nam od zawsze, ale w tych portfelach artystycznych nawet powtórzenie motywu czy malowania nie jest możliwe ze względu na różnorodność zastosowanych technik i nasze konsekwentne zapisywanie tylko szablonów a nie kolejnych kroków z procesu 😉 Portfele poza malowaniem i zdobieniem technikami przeznaczonymi do skóry naturalnej również zabezpieczamy lakierami i innymi preparatami, aby ich trwałość szła w parze z jakością i wytrzymałością.

Portfele Artystyczne dla odważnych powstały też jako odpowiedź na bardzo wyjątkowe podejście do przedmiotów użytkowych społeczności Kustom, z która mieliśmy okazję spotkać się na wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Kustomhead we Wrocławiu w połowie lutego roku pańskiego.

Proces tworzenia portfela to kilkadziesiąt godzin pracy: począwszy od projektu poprzez wycięcie skóry, naniesienie wzoru, wytłoczenie, malowanie, zabezpieczanie, szycie i wykańczanie. My bardzo lubimy te projekty bo dają one nam możliwość wyżycia się artystycznie i wykorzystania wielu umiejętności, które zdobywaliśmy przez lata.

Poniżej w skrócie część procesu malowania portfela

https://www.facebook.com/ManufakturaLeo/videos/1335520843965828

Na to wydarzenia czyli na KUSTOMHEAD 2023 – wystawa zabytkowych aut amerykańskich, motocykli i rowerów custom mieliśmy też okazję zrobić portfela z ich logo, który został przekazany organizatorom – to też był pojechany projekt i ogrom zabawy przy jego tworzeniu.

https://fb.watch/iQp4raS9j2/

Jeżeli chcielibyście portfel właśnie taki odważny, nietuzinkowy i kolorowy a nie ma go w sklepie Sklep to odezwijcie się do nas – przygotujemy Wam projekt, a jak tylko dostaniemy zielone światło po ustaleniu wszystkich szczegółów to zabierzemy się do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *