Przejdź do treści

Naszyjnik Krokusy

Naszyjnik Krokusy

Te niesamowite kwiaty zwiastujące wiosnę możemy znaleźć w każdym zakątku naszego Kraju. Najbardziej spektakularne kobierce tych wdzięcznych kwiatów: fioletowych, białych i żółtych widziałam w Szczecinie i w dolinie Chochołowskiej, ale równie dobrze możemy znaleźć je we własnych ogródkach. Dodatkowym atutem tych roślin jest pozyskiwana z ich pręcików najdroższa przyprawa – szafran.

Jednak nie musicie ich zrywać i suszyć, bo krokusy są objęte częściową ochrona, a niestety ich znikanie w naturalnym środowisku powoduje, że za chwilę spotykać będziemy je tylko w ogrodach lub sztucznie wysadzanych klombach. Maja też inną wadę po kilku tygodniach, czasami dniach przekwitają. Ja znalazłam na to sposób i dlatego powstał Naszyjnik Krokusy.

Aleja krokusów w Szczecinie
Aleja krokusów w Szczecinie
Łąka Krokusów
Łąka Krokusów

Do mojej pracowni kolor fioletowy wkradł się już jakiś czas temu, ale w takim wydaniu – kwiatowym po raz pierwszy. Kolor ten idealnie pasuje do wiosennych i letnich stylizacji. Fiolet w połączeniu z zielenią tworzy świeży dodatek, z różowym subtelny i delikatny. Więc opcji wykorzystania tego koloru jest wiele i jestem pewna, że jeszcze nie raz Wam pokażę tą kolorystykę w moich koralikowych pracach.

bransoletka fioletowa wykonana z fioletowych kryształków i różowych koralików
Bransoletka fioletowa
Naszyjnik Wrzosowy szyty z drobnych koralików
Naszyjnik Wrzosowy

Taki naszyjnik będzie pięknie wyglądał przy koszulach w delikatnych pastelowych kolorach z trójkątnym dekoltem, świetnie dopasuje się do golfu, a jeżeli połączycie go z topem i np. spódnicą lub sukienką osiągniecie eteryczny i zwiewny look. Ale co Ja wam będę o modzie 😉 Już wielokrotnie byłam zaskoczona sposobem noszenia mojej biżuterii i jej łączenia.

Naszyjnik Krokusy
Naszyjnik Krokusy
Naszyjnik Krokusy
Naszyjnik Krokusy
Naszyjnik Krokusy zbliżenie na kwiaty wykonane z drobnych koralików
Naszyjnik Krokusy

Stworzenie takiej ozdoby to kilka godzin szycia i łączenia pojedynczych elementów. „Krokusy” to połączenie kilku technik i rozmiarów koralików. Mamy tu drobne koraliki szklane: 11 Toho i Preciosa, są też Toho o rozmiarze 8 i 6 oraz zielone koraliki kulki o wymiarach 8 mm. Zastanawiacie się czym jest ta 11, 10, 8 i 6 to rozmiarówka szklanych paciorków i wskazująca wymiary w mm. Nie będę Was zanudzać, który to który, ale to co może Wam wyjaśnić magię numeracji to czym większy numer tym mniejszy koralik – czyli 11 to szklany paciorek około 2 mm.


Kwiaty były tkane igłą ściegiem pejotlowym, ale nie w całości, każdy płatek oddzielnie, kula nad pąkiem ściegiem jodełkowym. Całość zmontowana na solidnej bazie wykonanej na plecionce oraz z uroczym zapięciem, które utrzymuje ten naszyjnik. O ściegach, rozmiarach koralików oraz o całej technice beadingu znajdziecie całą masę książek, materiałów i filmów. Ja mogę Wam polecić „Cuda z koralików projektowanie, inspiracje, wykonanie” Sara Withers i Stephanie Burnham.

Tworzenie naszyjnika Krokusy


Naszyjnik nawiązuje więc do kolorów wiosennych kwiatów i mieście się w kolorystyce roku 2022 publikowanego rok rocznie przez Instytut Pantone. Zastanowicie się pewnie w tym miejscu, co to za Instytut i co on ma wspólnego z koralikami? Ma bardzo dużo – na wytyczne dotyczące kolorystyki od nich czekają praktycznie wszystkie branże: wnętrzarskie, modowe,

Zatem jednym z kolorów 2022 jest Very Peri czyli połączenie koloru niebieskiego i czerwonego, który został stworzony na potrzeby tego programu.

„Stworzenie nowego koloru po raz pierwszy w historii naszego edukacyjnego programu kolorystycznego PANTONE Kolor Roku odzwierciedla zachodzące na świecie innowacje i transformacje. Ponieważ społeczeństwo nadal uznaje kolor za kluczową formę komunikacji oraz sposób wyrażania i wpływania na idee i emocje oraz angażowania się i łączenia, złożoność tego nowego czerwonego fioletu nasyconego niebieskim odcieniem podkreśla ogromne możliwości, które przed nami stoją”.— Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute

Naszyjnik znajdziecie już tu: Sklep, a jeżeli marzy się Wam inny kwiatowy naszyjnik w innych barwach lub w innej formie to zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *