Przejdź do treści

Kopertówka Motyl

H.Lucyna kopertówka przód

Historia tego wykonanego ręcznie ze skóry naturalnej przedmiotu jest dłuuuuga. Na szczęście nie ulotna jak Motyl, ale trwała i wykonana z najlepszych materiałów – ręcznie 🙂 Zapraszam Was w podróż sentymentalną, a przy okazji wyprowadzę Was w kilka ciekawych miejsc abyście wiedzieli dlaczego powstała Kopertówka Motyl.

H.Lucyna kopertówka przód
H.Lucyna kopertówka przód
H.Lucyna kopertówka tył
H.Lucyna kopertówka tył
H.Lucyna kopertówka napis
H.Lucyna kopertówka napis

Zaczęło się od poznania wyjątkowego zespołu H.Lucyna podczas 28 finału WOŚP organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce. To tam pierwszy raz spotkaliśmy cała ekipę z Magdą i Robertem na czele.

Poniżej macie krótki film, zwróćcie uwagę na ich fenomenalne nakrycia głowy – które tworzą sami.

28. Finał WOŚP w GCKiB w Czarnej Dąbrówce – YouTube

Kolejny raz spotkałam się z nimi na Yach Music Festival w 2021 roku organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce – Czarna Dąbrówka – więcej o festivalu na yach-music-festival.pl. Tam już poza tym, że mieliśmy okazję porozmawiać, to i lepiej się poznać. Nawet chodziłam w ich kapeluszu 😉

Ten ich styl i ta wyjątkowość tak nas urzekły, że postanowiliśmy stworzyć coś w stylu steampunkowym czyli kopertówkę Motyl. Zapytacie ale co to jest ten steampunk? Po wpisaniu tego hasła w wyszukiwarkę pojawi się wam definicja między innymi z Wikipedii:

Wracamy do tematu kopertówki. Po „Festivalu” ciągle z Piotrkiem kombinowaliśmy co i jak zrobić – inspiracji jest wiele w sieci, ale my nie chcieliśmy powielać czyichś prac. Zresztą chodził za nami cały czas „motyl”. Napisaliśmy do Magdy – wokalistki H.Lucyna, czy możemy ten ich motyw wykorzystać. Zgodziła się, a my … po kolejnych kilku miesiącach zabraliśmy się do pracy. W międzyczasie znów spotkaliśmy się z nimi na Finale WOŚP w Czarnej Dąbrówce 😉

Kopertówka to połączenie skóry – która dominuje w naszych projektach oraz metalu (stalowych kółek imitujących trybiki maszyny). Całość złożona w zgrabną kopertówkę, która pomieści 16 kart, monety, banknoty, telefon a nawet szminkę.

Środek wyszyty ze skóry koziej odpowiadającej kolorystyką kółkom na okładce i fragmentom napisu. Wzór motyla oraz napis zostały wytłoczone, a następnie pomalowane – a to oznacza, że nie ma szans na druga taką samą. Dlaczego zapytacie – a no dlatego, że nie ma szans na identyczne wytłoczenie gdy robi się to ręcznie, a już tym bardziej na pomalowanie. Okładka pomalowana na czarno, krawędzie to połączenie czarnego z mosiężnym kolorem, który dominuje w elementach ozdobnych.

H.Lucyna kopertówka napis w trakcie malowania
H.Lucyna kopertówka napis w trakcie malowania
H.Lucyna kopertówka okładka rzed malowaniem
H.Lucyna kopertówka okładka rzed malowaniem

Dlatego jeżeli chcielibyście kopertówkę z własnym wzorem zapraszamy do składania zapytań Portfele kopertówki 🙂

A teraz najważniejsze, na koniec i na deser! Bo bez nich nie byłoby ani motyla ani napisu. Motyla na potrzeby H.Lucyny stworzyła Justyna Mielnik, a napis – logo zespołu stworzył Norbert Bednarek. Dziękujemy Wam i całemu zespołowi H.Lucyna za to, że tworzycie piękno. Bo motto, które towarzyszy Wam i nam – zbiegiem okoliczności – niech trwa, „bo ogranicza nas tylko wyobraźnia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *